کد آهنگ پیشواز ایرانسل

  • ۰
  • ۰مشاوران تهران

اولین قدم دانستن مفهوم پروپوزال است: طرح پیشنهاد ی
قدم بعد کاربر د پروپوزال: به منظور معرفی پروژه ی خود یا دامنه ی کار برخی ضروری است که شرحی از را در اختیار کارفرما یا موسسه مورد نظر قرار داد. در واقع پروپوزال شرحی از امکانات و اختیارات ماست. این طرح بر مبنای علاقه مندی پژوهشهای فردی متقاضی مبتنی بر فرضیه های علمی استنتاجات تحقیقاتی است و فرد می تواند شاخه ی تحقیقی میزان سوابق کار قبلی و نتایج حاصل را اعلام نماید .
نگارش پروپوزال: در نگارش پروپوزال سطح دانش مخاطب و نیز موقعیت آنان می بایست در نظر گرفته شود. اگر مخاطب پروپوزالی دارای دانش کافی نباشد می بایست مطالب در آن به صورت غیر فنی و آسان آورده شود. استاندارد خاصی جهت نگارش یک پروپوزال وجود ندارد لیکن فرمت های متداول متعددی وجود دارد و برخی از سازمانها و موسسات راهنمای ی فرمت های از پیش تعیین شده ای جهت این کار دارند.
نحوه نگارش پروپوزال:
در نوشتن پروپوزال بایستی به نکات ذیل توجه فرمایید:
- معرفی موضوعی که جهت انتها نامـه خود انتخاب کرده اید
- توضیح ارزش آن موضوع
- ذکر پ‍‍ژوهش هایی که در قدیم در این باره صورت گرفته
- نتایجی که فکر می کنـید از تحقیق خواهید گرفت
-راهنمای یاآموزش هایی که در پژوهش از آن ها بهره خواهید گرفت
- منشور و قالب بندی شکل پروپوزال بنا بر هدفی که از آن دارید و یا به مقتضای رشته تحصیلی شما
شکل بندی بنیادین آن، همـواره می بایست حاوی عنوان بندی ها و بخش های زیر باشد :
1- مورد تحقیق
ذیل این عنوان باید عنوان دقیق تحقیق را ذکر نمایید.
2- شرح موضوع ارزش آن
در این بخش می بایست جوانب موضوع، چگونگی رابطه آن با رشته ی تحصیلی مورد نظر ارزش موضوع به لحاظ علمی و کاربردی را شرح فرمایید.
3- ادبیات تحقیق پژوهش های مرتبط
باید شرح مختصری درمورد تحقیقاتی که پیش از شما روی این موضوع موارد نزدیک به آن انجام شده بدهید. در این بخش در واقع می بایست به ذکر پژوهش هایی بپردازید که شما قصد دارید یافته های آن ها را تکمیل غلط ات آن ها را رفع و یا نتایج آن ها را رد نمایید.
4- اهداف فرضیه ها
در این پارت به ذکر نتایجی بپردازید که فکر می نمایید از تحقیق می توانید بگیرید.
هدف , سمت حرکت مقصود از تحقیق را شرح دهید.
5-راهنمای ها وسائل های تحقیق

توضیح دهید که در انجام پروژه از چهراهنمای هایی سود برده اید چه وسائل هایی را برای رسیدن به اهداف تحقیق خواهید داشت.
6- منابع
فهرستی از منابعی که فکر می نمایید از آن ها استفاده خواهید نمود به کار شما مرتبط است را به ترتیب نام مرتب نمایید .
نکات مهم
1- پروپوزال را با موضوع شروع ننمایید ، بلکه عنوانی را در روی جلد بیاورید بعد متن پروپوزال را بنویسید
2- نکات زیر را در مورد انتخاب نگارش تیتر تحقیق رعایت نمایید :
الف) سعی کنـید مورد روشن و آسان باشد.
ب ) عنوان پروژه را به صورت خلاصه ای جمع و جور از آن چه در ذهن دارید در نظر بگیرید. سعی نمایید با همان یک عبارت عنوان پروژه بتوانید منظور مهم تحقیق هدف هایتان را به خواننده منتقل کنـید . عنوان کار شما می بایست کاملاً معین کند که شما می خواهید چه چیز را و در چه شرایطی مطالعه نمایید.
پ ) در عبارت بندی عنوان پروژه دقت نمایید تا چیدمان آن طوری باشد که آن چه اصل موضوع تحقیق شماست از فرع آن قابل تشخیص باشد.
ت ) سعی کنـید کلمات اضافی را از عنوان پروژه حذف نمایید .
3- در رابطه با هدف تحقیق و موضوعی که برای مطالعه انتخاب کرده اید دقت کنـید که در رابطه کامل با هم باشند و در نوشتن پروپوزال سعی نمایید که این رابطه را به بهتر ی نمایش دهید.
4- در زمینه ی چگونگی گزینش راهنمای تحقیق نیز، وضع به همین ترتیب است. سعی کنـید مناسب ترین عملی ترین ، علمی ترینروش را برای تحقیق گزینش فرمایید.
5- پروپوزال را منظم با بخش بندی مناسب آماده بکنید . سعی نمایید مرز بین عنوان ها معین مطالب را بر روی 1 روی کاغذ A4 تایپ نمایید.
6- اندازه پروپوزال بایستی برای دوره های کارشناسی اافزایش حداقل 5 صفحه برای دکتری حداقل 8 صفحه باشد. در این بین حداقل یک صفحه به ادبیات تحقیق حداقل یک صفحه به منابع تحقیق اختصاص و سعی نمایید از منابع جدید و به روز مصرف بکنید تمام ی منابع پروژه فارسی زبان نباشند. هم چنین توجه بکنید فونت استاندارد جهت پروپوزال با سایز 12 است .
7- از نوشتن موارد اضافه در پروپوزال ، مثل پیش گفتار مقدمه و عرض ارادت جهت استاد راهنما غیره ، خود داری نمایید .
8- درباره نگارش انگلیسی درباره متن پروپوزال با یک مترجم و یا کسی که انگلیسی ادبی را به خوب ی می داند مشاوره نمایید. متن پروپوزال باید به لحاظ علمی ادبی هیچ غلطی نداشته باشد.
9- پروپوزال با جدیت آماده بکنید جدی بگیرید! ارزیابی بررسی علمی شما در واقع فقط از طریق پروپوزال است . پس تمام تلاش دانش خود را جهت تنظیم دقیق آن به کار بندید

  • ۹۵/۰۴/۱۶
  • محسن خلیلی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی